Мова – духовна основа народу!
За рішенням ЮНЕСКО, 21 лютого всі народи землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Зараз це свято крокує по всій планеті, і кожен громадянин будь-якої країни ще більше відчуває свою приналежність до свого народу, народності, нації. Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури. В історії української мови були доволі складні часи – її забороняли, викорінювали з побуту, культурного та політичного життя. Попри всі складнощі, український народ зміг зберегти квітучу мову, якою розмовляють понад 45 мільйонів людей по всьому світу. Мова – це найсильніший інструмент збереження і розвитку матеріального й духовного спадку кожного народу. Тому знати, вивчати, берегти і збагачувати рідну мову – це обов’язок кожної людини.
21 лютого з ліцеїстами 8 класу Немиринецького ліцею був проведений лекторій «Міжнародний день рідної мови».
Опановувати мову людина починає з дня народження. Протягом життя – змалку і до останнього подиху – людину супроводжує мова.Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалося під пером Івана Котляревського, особливо – Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями.
Вони прославляли країну своїми справами, пропагували українське слово, національну культуру за межами України.
Не забувайте, що словом можна торкнутися найпотаємніших куточків людської душі. Можна створити красу, а можна й спотворити. Для кожного народу дорога його мова.
Дорожіть своєю рідною українською мовою!